Parys

Zdziczały pies z giełdy w Słomczynie.

PARYS pojawił się na giełdzie w 2013 roku. Nieufny, kulejący, unikał kontaktu z ludźmi. Prawdopodobnie jest psem, który najdłużej przeżył na terenie giełdy. Niechęć Parysa do ludzi kazała mu trzymać się zawsze na dystans, a później schować pod skorupą agresji, żeby tylko wszyscy dali mu spokój. Po prześwietleniu łapy okazało się, że ma wywichnięty staw barkowy. Wygląda tak, jakby został mocno szarpnięty za łapę, a czas bez udzielonej pomocy zrobił swoje – pojawiły się zmiany zwyrodnieniowe, łapa pozostała w nienaturalnej pozycji, psiak kuleje. Szanse na powodzenie ewentualnej operacji i powrót do zdrowia są aktualnie ciężkie do oceny – Parys nie da się dotknąć i zbadać.
Umieściliśmy go w hoteliku u szkoleniowca, który ma doświadczenie w pracy z trudnymi psami. Celem jest zbudowanie zaufania i pokazanie Parysowi, że człowiek nie jest zły. Dopiero później będziemy mogli dokładniej zdiagnozować łapę Parysa….

Parys socjalizuje się w hotelu Dzika Kępa. Koszt miesięcznego pobytu to 450zł, prosimy o wsparcie w opłaceniu hotelowania.

Fundacja Rasowy Kundel
ul. 1 Maja 21/19
05-500 Piaseczno
KRS: 0000546502
Konto w banku Raifeissen: 24 1750 0012 0000 0000 2837 1977
Kod BIC do przelewów zagranicznych – RCBWPLPW
paypal: rasowykundel@gmail.com
w tytule: darowizna na cele statutowe – Parys